Medyczne Davos w Zamościu

Specjaliści z Polski, Hiszpanii, Portugalii, Słowenii, Czech i Finlandii zjadą się w czwartek do Zamościa, gdzie odbywać się będzie konferencja medyczna dla managerów szpitali. Eksperci z Europy i Polski będą prezentować światowe rozwiązania do wykorzystania w polskim szpitalnictwie.

 

Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o. organizuje konferencję we współpracy z Polską Federacją Szpitali, koordynatorem międzynarodowej wymiany managerów placówek medycznych (europejski program HOPE). Realizacja programu to dla Polski ogromna szansa - osoby zarządzające szpitalami mogą się przyglądać, a następnie wdrażać w polskich szpitalach rozwiązania najlepsze dla pacjentów. Dzięki członkostwu w Polskiej Federacji Szpitali, takimi placówkami już są: Szpital Praski w Warszawie, Szpitale Jonschera i Kopernika w Łodzi oraz w Szpital Jana Pawła II w Krakowie.

 

- Efekty tej wymiany dla Polaków są zaskakujące, bowiem zagraniczni managerowie, mimo, iż pochodzą z krajów lepiej rozwiniętych, bardzo cenią sobie polskie rozwiązania -  mówi Bogusław Budziński, koordynator programu HOPE w Polsce i członek Rady Naczelnej Polskiej Federacji Szpitali - Przykładem jest dr Norman Novak, czeski lekarz ginekologii, który podczas pobytu w Polsce obserwował pracę łódzkiego szpitala i opuszcza nasz kraj bogatszy o wiele przemyśleń na temat praktyk w stosowaniu metody in vitro.

 

W edycji 2013 w wymianie wzięła udział Inger Bodin ze Szwecji, menedżer zasobów ludzkich i koordynator rozwoju zawodowego personelu szpitalnego. W planach miała obserwację polskiego systemu kształcenia przyszłych medyków. Jak mówiła wielu lekarzy praktykujących w Szwecji zdobywa edukację medyczną właśnie w Polsce. I dotyczy to zarówno emigrujących do Szwecji Polaków, jak i Szwedów, którzy wyjeżdżają po wiedzę medyczną za Bałtyk.

 

Podczas konferencji zabiorą głos prelegenci, a wśród nich  Jarosław Fedorowski, Prezes Polskiej Federacji Szpitali, Krzysztof Tuczapski, Dyrektor Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ oraz Marek Wójcik,  Z-ca Sekretarza Generalnego Związku Powiatów Polskich. Będzie mowa m.in. o programie ‘Innowacyjny szpital 2015-2020’, kontraktowaniu pacjentów i badaniach klinicznych.

 

- Wspólnie z Jakubem Baranem, ekspertem w zakresie organizacji ochrony zdrowia zastanowimy się, jak poprawić jakość opieki nad pacjentami, jednocześnie obniżając koszty – mówi Mariusz Paszko, Prezes  Zamojskiego Szpitala Niepublicznego.

 

Do dyskusji panelowej zostali zaproszeni przedstawiciele środowiska medycznego, samorządu, środowisk biznesowych i politycy, a wśród nich Beata Małecka-Libera, Poseł na Sejm RP i Wiceprzewodnicząca Sejmowej Komisji Zdrowia, Piotr Warczyński, Podsekretarz Stanu Ministerstwa Zdrowia oraz Marcin Zamoyski, Prezydent Miasta Zamość, którzy odpowiedzą na pytanie, czy Zamość jest miastem idealnym w ochronie zdrowia.

 

Zamojska konferencja jest jednym z wydarzeń organizowanych przez Polską Federację Szpitali. Organizacja ma na celu wspieranie swoich członków - szpitali i ich menedżerów - w działaniach na rzecz pacjentów i personelu medycznego.

 

 

Program konferencji jest dostępny na stronie www.federacjaszpitali.pl/19.html. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Źródło: org.


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Menu główne

Najnowsze galerie

Facebook

R E K L A M A

Wersja językowa

P O L E C A M Y

Ważne adresy

R E K L A M A

W naszej galerii..

Kamera

Statystyki

05305272
Dziś
Wczoraj
Ten Tydzień
Ubiegły Tydzień
Ten Miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
143
1366
143
2950349
40751
39526
5305272

Twoje IP: 54.82.57.154