Od 25 kwietnia ze Świdnika polecimy do Rzymu


Nowe, regularne połączenie lotnicze pomiędzy Lublinem a Rzymem uruchamiane jest przez Carpatair, największą regionalną linię lotniczą w Europie Wschodniej. Loty z Portu Lotniczego Lublin do stolicy Włoch będą realizowane dwa razy w tygodniu.

Samoloty z Lublina startować będą w poniedziałki i piątki o godz. 13:00, lądowanie w Rzymie na lotnisku Fiumicino zaplanowano na godzinę 15:30. Z Rzymu samoloty startować będą o godzinie 09:40, a lądowanie w Lublinie przewidziano na godzinę 12:15. Oferta przewoźnika umożliwia zarówno wyjazd na weekend, jak i dłuższy pobyt. Godziny operacji lotniczych umożliwiają przesiadki na rejsy linii lotniczych Alitalia w wielu kierunkach europejskich, ale też na połączenia krajowe w każdy zakątek Włoch.

 - Port Lotniczy Lublin sukcesywnie uruchamia kolejne kierunki lotów, konsekwentnie budując siatkę połączeń. Rzym jest jednym z bardziej oczekiwanych przez mieszkańców Lublina kierunków, przede wszystkim ze względów turystycznych, ale również biznesowych. Chciałbym podkreślić, że uruchomienie tego połączenia jest m.in. efektem aktywności zarządu portu oraz wyrazem realnej współpracy miast partnerskich jakimi są Lublin i rumuńska Timisoara – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Trasę obsługiwać będą odrzutowe samoloty typu Fokker 100 linii lotniczych Carpatair. Samoloty tego typu na pokład mogą zabrać 100 pasażerów. Rezerwacja biletów możliwa jest poprzez stronę internetową przewoźnika: www.carpatair.com lub stronę internetową Portu Lotniczego Lublin (www.airport.lublin.pl). Ceny biletów, obejmujące również bagaż podręczny i bagaż rejestrowany rozpoczynają się od 79 Euro w jedną stronę.

 

- Cieszę się, że możemy zaoferować naszym pasażerom kolejne nowe połączenie w tym roku. To już drugie włoskie miasto dostępne w naszym rozkładzie lotów. Data uruchomienia nie jest przypadkowa. Nowe połączenie do Rzymu stwarza możliwość zaplanowania wyjazdu na uroczystość kanonizacji Jana Pawła II. Liczymy, że ta trasa będzie popularna nie tylko wśród Polonii czy turystów, ale także pielgrzymów podróżujących na różne uroczystości do Watykanu – powiedział Krzysztof Wójtowicz, Prezes Portu Lotniczego Lublin.

Źródło: org.


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Menu główne

Najnowsze galerie

Facebook

R E K L A M A

Wersja językowa

P O L E C A M Y

Ważne adresy

R E K L A M A

W naszej galerii..

Kamera

Statystyki

05305271
Dziś
Wczoraj
Ten Tydzień
Ubiegły Tydzień
Ten Miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
142
1366
142
2950349
40750
39526
5305271

Twoje IP: 54.82.57.154