„Żyj smacznie i zdrowo” - wygrali zamojscy uczniowie!

Znamy już zwycięzców III edycji ogólnopolskiego konkursu „Żyj smacznie i zdrowo”. Do organizatora wpłynęło ponad 1 800 prac konkursowych! W województwie lubelskim przyznano jedną nagrodę. Zestawy kulinarne otrzymają wszyscy uczniowie klasy 2b z Zespołu Szkół nr 6 w Zamościu.  Konkurs był częścią programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”, którego głównym celem jest nauka młodzieży zasad prawidłowego i zdrowego odżywiania. Z województwa lubelskiego ponad 215 nauczycieli zgłosiło do udziału w programie 5 443 gimnazjalistów z 149 lubelskich szkół. W całej Polsce w realizację „Żyj smacznie i zdrowo” zaangażowanych jest już ponad 27% szkół gimnazjalnych. 

Zadaniem konkursu organizowanego w ramach programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” było zachęcenie młodzieży gimnazjalnej do stworzenia pracy plastycznej, filmu lub wydarzenia społecznego promujących główne idee programu. W tym roku gimnazjaliści z całej Polski walczyli o 30 zestawów interaktywnych (tablica multimedialna, rzutnik, stojak) oraz o zestawy kulinarne zachęcające do pierwszych doświadczeń w kuchni.

 Najlepszą pracę z województwa lubelskiego przygotowali uczniowie z Zespołu Szkół nr 6 w Zamościu. Zwycięska klasa przygotowała plakat społeczny, za który jury przyznało im nagrodę w konkursie – zestaw kulinarny. Oficjalne wręczenie nagród, lekcja pokazowa z użyciem tablicy interaktywnej, spotkanie z dietetykiem oraz warsztaty taneczne z gwiazdami You Can Dance odbędą się na przełomie maja i czerwca w siedzibach zwycięskich szkół. Zaproszeni zostaną przedstawiciele lokalnych władz i instytucji edukacyjnych, dziennikarze oraz władze szkoły.

Pomimo zakończenia konkursu nauczyciele w dalszym ciągu mogą zgłaszać się do programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” po zestaw dydaktyczny. Wystarczy wejść na stronę internetową www.zyjsmacznieizdrowo i wypełnić zgłoszenie. III edycja programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” potrwa do 28 czerwca.

Organizatorem „Żyj smacznie i zdrowo” jest marka WINIARY. Partnerem społecznym programu jest Federacja Polskich Banków Żywności, patronat honorowy nad akcją objęło Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych oraz Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Źródło: org.


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Menu główne

Najnowsze galerie

Facebook

R E K L A M A

Wersja językowa

P O L E C A M Y

Ważne adresy

R E K L A M A

W naszej galerii..

Kamera

Statystyki

05305313
Dziś
Wczoraj
Ten Tydzień
Ubiegły Tydzień
Ten Miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
184
1366
184
2950349
40792
39526
5305313

Twoje IP: 54.82.57.154