Certyfikat „Szkoła Innowacji” czeka na najlepszych

Szkoły ponadgimnazjalne z województwa lubelskiego mogą już zgłaszać się do konkursu „Szkoła Innowacji”, organizowanego przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Wyróżnione zostaną placówki, które realizują kreatywne pomysły, inwestują we współpracę międzynarodową i wspierają edukację praktyczną dla rynku pracy. Na najlepszych czekają certyfikaty i nagrody.

Projekt Certyfikacji Szkół „Szkoła Innowacji” organizowany jest po raz pierwszy. W tej edycji skierowany jest do szkół ponadgimnazjalnych: liceów, techników, zasadniczych szkół zawodowych oraz zespołów szkół. Patronują mu Marszałek Województwa Lubelskiego – Krzysztof Hetman, Prezydent Miasta Lublin – Krzysztof Żuk, i Lubelski Kurator Oświaty – Krzysztof Babisz.

Celem programu jest wyróżnienie szkół, w których realizowane są nowatorskie pomysły, wspierana jest praktyczna edukacja i kreatywność uczniów, promuje się przedsiębiorczość, realizowana jest współpraca międzynarodowa oraz podejmowane są wszelkie niestandardowe i innowacyjne działania.

-Z pierwszych rozmów z dyrektorami szkół wynika, że nasza inicjatywa spotkała się z bardzo życzliwym przyjęciem. Chcemy promować te placówki , które dopasowują ofertę edukacyjną do potrzeb rynku pracy i stosują innowacje edukacyjne. Dlatego oprócz certyfikatów, przyznamy też wyróżnienia „Lider Innowacji” dla najlepszego dyrektora, nauczyciela, ucznia oraz za najlepszą inicjatywę.– mówi Teresa Bogacka, Kanclerz Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić ankietę konkursową, która w najbliższych dniach trafi do szkół i odesłać ją do WSEI (ul. Mełgiewska 7/9, 20-209 Lublin). Można też przesłać ją drogą mailową ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. ). Ankieta jest też dostępna w wersji elektronicznej na stronie www.wsei.lublin.pl. Szkoły mają czas do 2 kwietnia, natomiast 25 kwietnia, w czasie uroczystej gali zostaną ogłoszone wyniki. Prace oceniać będzie Kapituła Konkursowa, w skład której wchodzą patroni honorowi projektu, przedstawiciele oświaty i organizacji biznesowych oraz władze Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji.

- Inicjatywa, w której szkoła wyższa wspiera szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne jest czymś nowym w naszym regionie. Chętnie bierzemy udział w takich działaniach, które pokazują dobre praktyki w nauczaniu, wychowaniu i rozwoju uczniów. - mówi Krzysztof Babisz, Lubelski Kurator Oświaty.

 Źródło: org


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Menu główne

Najnowsze galerie

Facebook

R E K L A M A

Wersja językowa

P O L E C A M Y

Ważne adresy

R E K L A M A

W naszej galerii..

Kamera

Statystyki

05305284
Dziś
Wczoraj
Ten Tydzień
Ubiegły Tydzień
Ten Miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
155
1366
155
2950349
40763
39526
5305284

Twoje IP: 54.82.57.154